








_______________________Byl
„Byle do wiosny” – to cykl wydarzeń, koncertów gdzie muzyka styka się
ze sztukami wizualnymi. Jest spotkaniem dźwięku z obrazem, z działaniem performatywnym, ze specyficznym rodzajem pojmowania brzmienia jako tożsamego z twórcą, jego osobą, gestem oraz obrazem video. Do cyklu zostali zaproszeni artyści sztuk wizualnych, u których w kręgu zainteresowań znajduje się również muzyka. To spotkanie ma na celu możliwość zetknięcia się odbiorcy z nową jakością dźwięku połączonego z indywidualnym sposobem pojmowania przez artystę, tego czym jest muzyka i co z sobą niesie.
„Byle do wiosny” to seria wydarzeń, które próbują odpowiedzieć na kilka pytań; Co znajduje się między muzyką a sztukami wizualnymi? Czy bycie artystą sztuk wizualnych i brak edukacji muzycznej przekłada się na rodzaj granego dźwięku, czy jest czynnikiem ograniczającym artystę czy wartością dodatnią, poszerzającą pole działań muzycznych? Czy warstwa dźwiękowa tej muzyki ma w sobie więcej eksperymentu? Co to są muzyczne działania performatywne?
__________________________
Konrad Gęca. W działaniach twórczych sięga po wszelkie tworzywa, stara się nie przywiązywać do konkretnego medium, a raczej dobierać je w zależności od kontekstu. Opowieść, komunikacja z odbiorcą – te warunkują każdorazowo użycie innych narzędzi. W poszukiwaniu interakcji prowadzi warsztaty, podczas których jest tylko inicjatorem procesu twórczego i w ten sposób próbuje realizować założenia formy naturalnie ukształtowanej (Andrzej Pawłowski) czy formy otwartej (Oskar Ansen), udowadniając, że twórczość nie jest domeną profesjonalistów i nie jest bezpośrednio powiązana z warsztatem, umiejętnościami. Pod szyldem muzykoterapii od lat organizuje cykl wydarzeń promujących muzykę poszukującą, sztukę dźwięku i sztuki wizualne. Występował w ramach „emfp on tour” (Paryż, Amsterdam, Bruksela, Londyn, Berlin), na festiwalu Skver art (mali losinj), w Lublanie (wraz z kolektywem Cirkulacija2). Jest członkiem polskiego stowarzyszenia muzyki elektroakustycznej, autorem muzyki do filmu „Legenda kineform” i do spektaklu „Paradiso”. niedawno wydał płytę „Art of choices” nakładem wydawnictwa Mathka oraz współtworzył podgórski nieprzewodnik dźwiękowy. ___
linki
http://dropr.com/
– tylko 10 pln –
wydarzenie na fb:
https://www.facebook.com/events/765658623516296/?ref=22
Zapraszamy
Komentarze