Niebo jest tylko dla dziewczynek – Magdalena Franczuk – wystawa

„Niebo jest tylko dla dziewczynek” to opowieść o kiełkującej zmysłowości. Panny z dobrego domu, uczennice żeńskiego gimnazjum, siostry i koleżanki we wzajemnych relacjach odkrywają swoją erotyczną cielesność. To właśnie w tym pruderyjnym raju niewinnych zabaw dochodzi do inicjacji w kobiecość; pod powierzchnią drobnych gestów pulsuje rodząca się seksualność.

 

Magdalena Franczuk. Studentka V roku fotografii PWSFTviT w Łodzi oraz reżyserka krótkich form filmowych, z pasją sięga również po pióro. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z 2015 r. Laureatka konkursu „Dolina Kreatywna, czyli czego szuka młoda sztuka” organizowanego przez TVP Kultura (2014 r.), finalistka międzynarodowego konkursu Slideluck Warsaw (2014 r.) oraz czterokrotnie wyróżniona na International Photography Awards (3 x 2014 r., 2012 r.). Jest również laureatką konkursów dziennikarskich i dramaturgicznych. Jej fotografie i filmy były pokazywane na Copenhagen Photo Festival, na Fotofestiwalu w Łodzi oraz na innych wystawach w Polsce i za granicą. W 2015 r. jej prace można było oglądać na Festiwalu TIFF we Wrocławiu, Międzynarodowym Festiwalu Fotografii Interphoto w Białymstoku i Opolskim Festiwalu Fotografii OFFoto. Magdalena Franczuk kolekcjonuje starocie i bibliofilskie egzemplarze książek. To właśnie ślady przeszłości inspirują ją najbardziej. Jej styl fotograficzny syntetyzuje rozległe inspiracje malarstwem, filmem, teatrem i literaturą. Obecnie (razem z Barbarą Ferlak) pracuje nad swoim wielkim projektem „The Book of Wonder” (Księga Cudowności).

Komentarze

Opublikuj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>