ASAP – rzecz o projektowaniu | Polkadot – spotkanie + wernisaż

Celem spotkań jest przybliżenie szerszej publiczności, czym jest zawód grafika i projektanta graficznego. Jaka jest różnica i specyfika w pracy freelancera, a jak wygląda ona w studiu graficznym, czy agencji reklamowej. Pragniemy zaprosić doświadczonych jak również początkujących w tym zawodzie projektantów oraz wykładowców. Chcemy aby podzielili się swoimi doświadczeniami z różnych perspektyw, opowiedzieli o swoich początkach w tej branży, jakie zlecenia przysporzyły im najwięcej satysfakcji, a które były mało udane.

POLKADOT to profesjonalne studio graficzne złożone przez Hanię Niemierowicz i Olę Woźniak w 2008r. Hania Niemierowicz jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, oraz stypendystką Królewskiej Szkoły Sztuki i Designu w Kopenhadze oraz Akademii Sztuk Pięknych i Designu w Bergen (Norwegia). Aleksandra Woźniak oprócz wykształcenia kierunkowego skończyła Antropologię Kultury. W roku akademickim 2015/16 rozpoczęły studia doktoranckie na łódzkiej ASP.

Studio zajmuje się opracowywaniem komunikacji wizualnych, identyfikacji, oraz materiałów wydawniczych. Współpracujemy między innymi z Muzeum Sztuki w Łodzi, Pałacem Herbsta w Łodzi, Polską Fundacją na Rzecz Nauki Polskiej, Krakowskim Biurem Festiwalowym, Filharmonia Łódzką, Fundacją im. Tadeusza Kantora, Ambasadą Polską w Londynie, Instytutem Kultury Polskiej w Londynie.

Podczas spotkania poruszymy kwestie ogólnie pojętych konfrontacji z klientem, budżetem, pracą na swoim i czasem.

Po spotkaniu odbędzie się akcja „wklej kropkę” będąca otwarciem wspólnej wystawy dziewczyn i gości zgromadzonych podczas wernisażu. Jedna ze ścian będzie przeznaczona do zbudowania wspólnej kompozycji przez okres około dwóch miesięcy. Akcja jest swoistą zabawą z gośćmi klubu. Kropkę będzie można dostać w barze do wyczerpania zapasów lub miejsca 🙂

— wstęp wolny —

wydarzenie na fb:

https://www.facebook.com/events/1227912873936890/

Wydarzenie wspierają:

Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej (STGU) Studenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej Plaster Łódzki

Zadanie realizowane jest dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi

Komentarze

Opublikuj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>