Przetrwalniki Dźwiękowe #3 – Łódzkie Wieczory Muzyki Swobodnie Improwizowanej w ramach IV Festivalu Musica Privata

Czwartego października odbędzie się trzecie wydarzenie z planowanego cyklu łódzkich wieczorów muzyki swobodnie improwizowanej – Przetrwalniki Dźwiękowe.

Zgodnie z zamysłem organizatorów cykl ten ma stwarzać w Łodzi stałą przestrzeń do publicznej prezentacji tego rodzaju muzyki. Zakłada się, że przez stałe zachęcanie do występów scenicznych uda się rozwinąć wśród muzyków cechy spontaniczności, umiejętności wspólnego tworzenia sztuki oraz wiarę w to, że warto stale rozwijać środki własnego artystycznego wyrazu. Do wydarzeń zapraszani będą również amatorzy, którym możliwość występu przyniesie największe korzyści, ponieważ pozwoli utwierdzić się w przekonaniu, że dzięki dążeniu do doskonałości w sztuce życie nabiera nowego, głębokiego sensu.

Idea najbliższego wydarzenia. Do udziału w Przetrwalnikach Dźwiękowych, zaproszeni zostali następujący muzycy:

Marcela Paniak – piła Wojtek Woźniak – didgeridoo, flety Marcin Garncarek – alto sax Kuba Krzewiński – skrzypce Suavas Lewy – perkusja Ola Kozioł – śpiew Krystian Lizak – akordeon Jak Kowalski duo (Piotr Matula / Witek Reinsz) + Justyna Stopnicka – ruch Octopus Paganini (Darek Małagowski, Michał Tylak, Krzysiek Małagowski) Paweł Sokołowski – instrumenty dęte

Wymieniony skład podzielony zostanie na mniejsze grupy (duety, tria), które będą zmieniać się na scenie po około dwudziestominutowych koncertach. Celem tego działania jest uzyskanie świeżej narracji i innego brzmienia każdego z poszczególnych występów oraz budowanie spontanicznych, ale spójnych relacji pomiędzy indywidualnymi typami ekspresji różnych artystów. Rotacja konfiguracji muzyków pokaże, że improwizator grający na jednym instrumencie zachowuje się różnorodnie w zależności od sytuacji – jego gra w dużej mierze zależy od tego, do jakiego muzyka i instrumentu musi się dopasować. Sztuka grupowej improwizacji, niezależnie od wielkości składu, wymaga od muzyka uwagi i umiejętności twórczego reagowania na wypowiedź innych, jest umiejętnością spontanicznego współtworzenia wspólnych nowych narracji. Punktem wiążącym taką twórczość jest wzajemny szacunek artystów, wyczucie i otwartość na brzmienie i kompozycję. Większość muzyków biorących udział w wydarzeniu tworzy od lat łódzki kolektyw improwizatorów:

Wstęp wolny – możecie zostawić w „kapeluszu” ile uważacie za stosowne 🙂

Pamiętajcie również o wsparciu akcji >> https://www.facebook.com/events/1001453769876544/

Zapraszamy również do odwiedzenia festiwalu Musica Privata IV >> https://www.facebook.com/events/1661113744109753/

wydarzenie na fb:

https://www.facebook.com/events/408123896059496/

Patronaty: Studenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej Plaster Łódzki Glissando

[fb-like-button]

Komentarze

Opublikuj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>