2. spotkanie drugiego sezonu dev@LDZ. Ionide i ShellyCloud!

Zapraszamy na drugie spotkanie drugiego sezonu dev@LDZ 🙂

Pierwszą z prezentacji wygłosi Krzysiek Cieślak, którego imię i nazwisko stało się znane w środowisku F#, ale jest na tyle trudne do wymówienia, że większości zajmie jeszcze pewnie kilka lat zanim się nauczą. My będziemy potrafić zapowiedzieć naszego gościa!

„Ionide and state of F# open source environment”

Opis: „W trakcie prezentacji przedstawię część z wielu interesujących, open-source’owych projektów tworzonych przez społeczność F# – zarówno tworzone przez wiele lat i zyskujące coraz większą popularność (nie tylko w środowisku F# ale również wśród programistów C#) narzędzia takie jak FAKE (F# Make) i Paket, jak i kilka nowszych ciekawych projektów takich jak Ionide (F# „IDE” in Atom editor) czy F# Yeoman generator. Spróbuje pokazać, że społeczność F# przykłada wielką wagę do stworzenia zdrowego środowiska open-sourcowych projektów i – w sprzeczności z typowym stereotypem programowania funkcyjnego – jest skupiona na rozwiązywaniu rzeczywistch problemów.”

Drugą prezentację wygłosi Bartek Kozal, a mówić będzie o tym, jak zbudował dochodowy PaaS dla Ruby.

Opis: „Prezentacja będzie dotyczyła Shelly Cloud, platform as a service dla Ruby, który zaczęliśmy budować w 2012 roku. Przedstawię wszystkie szczegóły techniczne dotyczące naszego stacka, jak to wygląda biznesowo (w tym roku zaczęliśmy przynosić dochody), jakie błędy popełniliśmy, co zrobilibyśmy inaczej i plany na przyszłość.”

Kolejność prezentacji będzie zgodnie z kolejnością tutaj. Dziękujemy za feedback po ostatnim spotkaniu – nie będziemy już zmieniać kolejności prezentacji 🙂

Zapraszamy na łódzkie spotkania developerów!

Między prezentacjami, a także po na pewno nie zabraknie dyskusji między uczestnikami i mamy nadzieję, że będą na tyle ciekawe, co dyskusje po ostatnim spotkaniu z Piotrem Stappem, Pawłem Włodarskim czy Kubą Walińskim.

Jeśli macie ochotę opowiedzieć historię z Waszego podwórka, jakąś inspirującą, pouczającą historię – serdecznie Was zapraszamy, z chęcią posłuchamy historii developerskich!

Do zobaczenia!

[fb-like-button]

Komentarze

Opublikuj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>