Nie Tylko Kreski – graffiti & street art

„Nie Tylko Kreski” to wystawa ukazująca przekrój działalności wybranych twórców związanych ze światem graffiti oraz street artu w Łodzi. Jest to tym samym pokazanie jak bogata i ciekawa jest łódzka scena graffiti. Prace zostaną „zamknięte” w przestrzeni wystawienniczej na płótnach, wydrukach oraz zdjęciach i będą starały się oddać namiastkę tego czym są w przestrzeni miejskiej. Wystawa nie ma na celu stawiania pytań czy graffiti to sztuka czy wandalizm, czy pojedynkowania się z terminem street artu, które tak często były poruszane podczas innych wystaw o tym charakterze. Celem jest przybliżenie twórczości która już dawno zyskała uznanie i stała się częścią świata sztuki, ale również zdążyła zostać wchłonięta do kultury masowej. Dla wielu artystów przestrzeń miejska staje się bardziej elastycznym i inspirującym miejscem prezentacji sztuki niż tradycyjne instytucje i miejsca wystawiennicze. Przede wszystkim oferuje kontakt z odbiorcą, często nieświadomym, nieprzygotowanym, z zaskoczenia, podając go przy tym podświadomej ocenie. Motywacje artystów bywają przeróżne: od krytyki systemu i obnażania codziennych absurdów oraz tandety, po próbę wyrażenia siebie, samorealizację, zaznaczenie swojej obecności, wniesienie odrobiny artyzmu,  potrzebę adrenaliny, czy zwykłą radość. W przestrzeni miejskiej najwięcej funkcjonuje obrazów komercyjnych, banerów, plakatów, neonów, itp. Obok nich po uważnym przyjrzeniu się, dostrzeżemy też obrazy niepodpisane, których powód istnienia nie jest nam do końca znany. Street art jest tym, co wydziera kawałeczki przestrzeni podmiotom które najbardziej ją zawłaszczają i decydują o niej. Jest wirusem, który atakuje w najmniej spodziewany sposób i wykorzystuje całą przestrzeń w mieście, poczynając od murów, znaków, mebli miejskiej architektury, środków komunikacji, po nawierzchnię, chodniki i ulice.

w wystawie udział biorą:

Ovca (NTKcrew) Chro (NTKcrew) Azys Lova Zado Meisal Blinker Kert Nwcrew Princess Crew Joints & Skider (Fonts Crew)

— > After party – Dj GoodstuffsoN

– BIO – Swój początek twórczo muzyczny datuje na 1998 rok (zaczynając od rymów do produkcji, mixu oraz DJ- ingu). Brał dwukrotnie udział w mistrzostwach DJ COMPETITION na wschodnią Europe Vestax Extravaganza 2002 i 2003. Udzielał się w projektach wykonawców takich jak m.in.- O.S.T.R, AFRONT, W2B, ENTEKA i Crew 461. Na swoim koncie ma mnóstwo zagranych imprez, koncertów, festiwali przed polskimi jak i zagranicznymi wykonawcami.

– wstęp na wystawę oraz after party wolny – wystawa czynna w godzinach funkcjonowania lokalu od 30.08 – 18.09 (wt-sob, od g.17)

Zapraszamy

Komentarze

Opublikuj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>