| NekroWalentynki | projekcja + koncert NEKROWAFLI

Zapraszamy na projekcją prapremierową filmu Marcelo Zammenhoffa pt. „Marzenie Leona”, oraz dodatkowo post-premierą zremasterowanego filmu z roku 2000, pt. „Metalmisja”, a przy okazji – na NekroWalentynki.

około g.22:00 – koncert grupy NEKROWAFLE + vizualizacja MAC.UMATIK

✖ Marzenie Leona ✖ Marcelo Zammenhoff, 2013 czas: 15’10”

Hipnotyczno-oniryczny video-art, melancholijno-sensoryczne kino autorskie Marcelo Zammenhoffa. Poetycki portret dziwnego, samotnego bohatera, który mieszka w akwarium. Jego monotonne życie urozmaica sublokator, dziwny i niepokojący płaz. Nasz zamknięty w niewoli bohater żyje we własnym, wewnętrznym świecie. Jego stateczny wyraz twarzy i nieporuszona postawa zdradzają głębokie zamyślenie. Bohater jest świadomy, że poza akwarium istnieje inny, ciekawszy świat. Ma w związku z tym szczególną wizję i pragnienie. Jego marzenia mogą się jednak zamienić w rzeczywistość… Obraz zmontowany jest do podwodnej muzyki Sub Spa. Jest to 5-osobowy kolektyw Bartka Kuźniaka, eksperymentującego z basowymi dźwiękami i odgłosami otoczenia.

trailer >> https://www.youtube.com/watch?v=t4G7gb-Qs5E

oraz dodatkowo:

✖ METALMISJA ✖ Marcelo Zammenhoff 2000, remaster: 2013 czas: 17’43”

Postindustrialne kino drogi; Filmowa opowieść o Metalmagu: mistycznym artyście-spawaczu, który odbywa nierealną podroż po hipermarkecie. Jest więc to jak najbardziej kino drogi. Opowieść jest przeplatana wypowiedziami – opisami wydarzenia, którego nie ma w filmie. Jest to też teatr fikcji, gdyż owo wydarzenie zostało zmyślone (choć w rzeczywistości film pierwotnie był częścią jednorazowego spektaklu spawalniczego). Akcja dzieje się na początku pełnego nadziei i marzeń, drugiego tysiąclecia. Co ciekawe, w dzisiejszych czasach trudno byłoby uzyskać pozwolenie do tak swobodnego poruszania się po zakamarkach całego centrum handlowego, gdzie mamy choćby dostęp do źródeł zasilania całego obiektu, którymi Metalmag się zabawia. Nadaje to temu filmowi jeszcze większy wymiar odrealnienia. Film nie miał też swojej odrębnej premiery, gdyż wkrótce po owym jednorazowym evencie, zmontowana na VHS taśma-matka zaginęła; Dlatego też autor podjął próbę zmontowania tego materiału według pierwotnego scenariusza, lecz z pewnymi drobnymi zmianami (na lepsze). Przede wszystkim jest zupełnie nowa, skomponowana przez samego autora, ścieżka dźwiękowa.

trailer >> https://www.youtube.com/watch?v=bVGFUhAWKVY

✖ NEKROWAFLE ✖

Odrodzona kontynuacja elektro-synthpopowej supergrupy MIKROWAFLE, zmartwychwstała 1 listopada 2013 r. Dwuosobowa reaktywacja najbardziej mrocznego i radykalnego oblicza, składająca się z samych, pierwotnych twórców MIKROWAFLI: Marcelo Zammenhoffa i Luke Neuro Asha, we własnej osobie. Nekrowafle powracają do pierwotnych, programowych założeń, do jakich Mikrowafle nigdy nie doszły (a raczej od razu odeszły), jednak przyobleczonych w noisową, darksajdowo-gotycką otoczkę zombie. Nekrowafle odsłaniają minimalistyczne źródła pierwotnego darkside, synth, elektro, zanim ono jeszcze się narodziło. Łączą też industrialną spuściznę Throbbing Gristle, wykonując również kompozycje opracowane przez projekt Throbbing Wafle. Przesłanie, jakie niosą, może być ciężko strawne dla nieprzygotowanego odbiorcy. Jednak w przesłaniu jest walka, moc i prawda.

wydarzenie na fb:

https://www.facebook.com/events/1437098586526673/?source=1 ✖ wstęp wolny ✖

Komentarze

Opublikuj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>