II Rewolucyjne Kino Kobiet: Założę czerwone spodnie

Zapraszamy na drugą edycję Rewolucyjnego Kina Kobiet, czyli pokazu filmowego połączonego z debatą. Tym razem zaprezentujemy film „Założę czerwone Spodnie”. Film dokumentalny w reż. Elżbiety Rutkowskiej zrealizowany w ramach projektu Stowarzyszenia WAGA dotyczy problemu stygmatyzowania kobiet starszych przypisanymi im stereotypowo rolami (np. babci) i wynikającej z tego dyskryminacji. Inspiracją była akcja Trójmiejskiej Akcji Kobiecej ” Tak. Odważę się”, podczas której kobiety wypisywały na kartkach afirmację czynności na którą się odważą. Jedna z uczestniczek – osoba starsza, napisała „Odważę się założyć czerwone spodnie ! ” Chcemy, poprzez pokazanie kobiet 60+, aktywnych, odważnych pobudzić kobiety-seniorki do podjęcia odważnych kroków. Może to być krok mały – jak założenie czerwonych spodni ale też i duży – np. start w wyborach samorządowych.

Materiały promocyjne na wydarzenie zostały wydrukowane w ramach Projektu „Grant na Lepszy Start”. Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS wspólnie z Radą Organizacji Pozarządowych Województwa Łódzkiego wybrane zostały na Operatorów mikrodotacji dla województwa łódzkiego w ramach I Priorytetu Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2017.

link na fb: https://www.facebook.com/events/831759280282031/?active_tab=about

Komentarze

Opublikuj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz używać tagów HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>